Tarptautinis jaunųjų pianistų konkursas VDU Muzikos akademijoje sukvietė dalyvius iš Lietuvos ir Kinijos

Liepos 22-27d. Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje vyko tarptautinis jaunųjų pianistų konkursas ir meistriškumo savaitė „Magnus Royal Youth International Piano Competition“.

Liepos 27d. konkursas vyko nuo 10 val. Konkursą atidarė VDU Muzikos akademijos dekanas doc. dr. Saulius Gerulis, kuris pasidžiaugė, kad tarptautinis konkursas vyko Kaune, tikisi, kad ši viešnagė nebus paskutinė, palinkėjo konkurso dalyviams sėkmės ir pasisemti kuo daugiau gražių įspūdžių. Vaikai pasirodė konkurse pagal amžiaus kategorijas – A kategorija 4-7 metai, B kategorija – 8-10 metų, C kategorija – 11-12 metų, E kategorija – 16-18 metų. Iš viso konkurse dalyvavo 30 mokyklinio amžiaus dalyvių iš Lietuvos miestų ir Kinijos Liaudies Respublikos. Galima pasidžiaugti, kad yra daug talentingų mokinių, kurie gerai pasirodė tarptautiniame kontekste, konkurse vyravo draugiška ir linksma atmosfera. Svarbu buvo ne prizinės vietos, o savo grojimo įgūdžių parodymas, dalyvavimas su kitais savo kategorijos dalyviais. Konkurso Grand Prix laimėjo moksleivė Airinė Taučaitė (mokytoja Rasa Rinkevičiūtė). Apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo svečiai iš Kinijos liaudies Respublikos ambasados Lietuvoje Patarėjas Lietuvoje Ponas Qu Baihua ir Ponia bei Gynybos atašė Lietuvoje Ponas Cui Enxiong su Ponia.

Konkurso laureatų koncertas vyko liepos 27d. 18 val. Šv. Kankinio Jurgio bažnyčioje. Po koncerto dalyviai ir žiūrovai dar ilgai dalinosi įspūdžiais, gražiomis akimirkomis.

Fotoakimirkos patalpintos foto galerijoje