Trakų 700-ajam gimtadieniui skirtame vakare viešpatavo opera

Minint Trakų 700-ąjį gimtadienį,2022 m. rugpjūčio 11 d. 19.30 kiemelyje šalia Užutrakio dvaro Europos salėje susirinkusi publika klausė ir stebėjo „Opera Accelerator“ dalyvių atliekamas dvi vienaveiksmes operas: Giacomo Puccini, „Gianni Schicchi“ ir Franzo Schrekerio operos „Flammen“ antrą premjerą Lietuvoje.

„Operos akseleratoriaus“ trupėje greta Vilniaus, Kauno, Klaipėdos teatruose dainuojančių solistų dirbo ir dainininkai iš Belgijos, Vokietijos, Latvijos, Brazilijos.

Spektaklių režisierė K.Novikova, baigusi režisūrą ir solinį dainavimą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, operos režisierės patirtį kaupė stažuotėse Londono, Amsterdamo, Ciuricho, Berlyno teatruose, o pastaruoju metu 34 metų menininkė asistuoja režisieriams Klaipėdos muzikiniame teatre.

Pernai į projektą įsitraukęs 26 metų dirigentas Martynas Stakionis ne vieną sezoną dirbo Hamburgo kamerinės operos muzikos vadovo asistentu, dirigavo spektaklius Valstybiniame Zalcburgo operos teatre, o šiemet debiutavo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre kaip vienaveiksmių baletų dirigentas. Netrukus jaunasis dirigentas asistuos Giedrei Šlekytei „Theater an der Wien“ teatre, o vėliau planuoja kraustytis į Paryžių, kur pastaruoju metu turėjo daugiausiai darbo kaip Paryžiaus salės „La Seine Musicale“ orkestro vadovės asistentas.

F.Schreker (1878–1934) yra pripažintas operų kūrėjas – parašė jų net devynias, bet pirmoji „Liepsnos“ iki šiol pasaulyje buvo atlikta tik du kartus: 1985-aisiais – su instrumentiniu kvintetu ir 2001-aisiais pirmą kartą – su visu orkestru ir choru, diriguojamais Ulricho Windfuhro. Šio iškilaus menininko klasėje Hamburgo muzikos ir teatro akademijoje studijavo M.Stakionis. Tad iš dalies ir U.Windfuhrui turime dėkoti už pažintį su retu, kupinu romatinio patoso kūriniu.

Pagrindinį Irmgard vaidmenį F. Schreker operoje „Flammen“ atliko VDU Muzikos akademijos alumnė ir prof. Sabinos Martinaitytės asistentė, tarptautinių konkursų laureatė, Kauno Valstybinio muzikinio teatro solistė Gabrielė Bukinė.