V. Herbert operos „Naughty Marietta“ premjera pradėtas baigiamųjų projektų maratonas

2022 balandžio 10 d. į VDU Muzikos akademijos Didžiąją salę rinkosi įvairaus amžiaus publika. Dvigubas įvykis –  tarptautinio projekto V. Herbert operos „Naughty Marietta“, skirto Lietuvos Universiteto 100 premjera. Spektaklio režisierius Michael Woodwood (London). Projekto sumanytoja ir vadovė prof. Audronė Eitmanavičiūtė. Muzikinė spektaklio vadovė prof. Sabina Martinaitytė. Koncertmeisterė fortepijono katedros lektorė Kotryna Kaklauskaitė.

Šiuo spektakliu pradėtas baigiamųjų šių metų meno projektų maratonas. Muzikinių spektaklių praktikos baigiamąjį projektą demonstravo 2M kurso studentai Gytis Murauskas (prof. S. Martinaitytės kl.) – Kapitonas Richard‘as Warrington‘as/Dick‘as), Rokas Jasikas Murauskas (prof. S. Martinaitytės kl.) – Plėšikas Jean‘as Lafitte‘as/Gubernatoriaus sūnus Ettiene‘as Grandet‘as) ir 4B kurso studentė Vita Džiulna (prof. S. Martinaitytės kl.) – čigonė Adah.

Operos pagrindinę heroję scenoje įkūnijo 1M Ugnė Matukaitytė (grafaitė Marieta de Polingnac). Kapitono Richard‘o Warrington‘o/Dick‘o vaidmenį paruošė ir kituose spektakliuose atliks VDU MA alumnas Jurgis Jarašius (prof. S. Martinaitytės kl.)

Spektaklyje mūsų studentai įkūnijo visą eilę itin ryškių portretų:

Savo nauda susirūpinusį Gubernatorių Grandet‘ą – 2B kurso studentas Paulius Katiliavas (prof. S. Martinaitytės kl.)

Makaronų paslaptį žinančią lėlių teatro šeimininkę Lucia – 1B kurso studentė Ieva Vaivadaitė (prof. S. Martinaitytės kl.)

Visur žmonai pritariantį Lucia‘s vyrą Rodolfo – 2B kurso studentas Kristupas Bauža (prof. S. Martinaitytės kl.)

Aktyviai beieškančią vyro Lizettę – 2B kurso studentė Emilija Bagdonaitė (prof. S. Martinaitytės kl.).

Pleputę aukštuomenės damą, 2 nuotaką ir kitame spektaklyje jausmingąją Lizettę 1M kurso studentė vasarė Gritėnaitė-Bytautienė (doc. N. Kukulskienės kl.)

Pasipūtėlę aukštuomenės damą Melanie ir 1 nuotaką – 1B kurso studentė Violeta Šimoliūnaitė (prof. S. Martinaitytės kl.)

3B kurso studentas Marius Bytautas (doc. N. Kukulskienės kl.) šiame spektaklyje atliko savęs paieškose paskendusį seržantą Simon‘ą. Šį vaidmenį atlieka ir Gytis Murauskas.  Marius Bytautas debiutuos ir Plėšiko Jean‘o Lafitte‘o/Gubernatoriaus sūnaus Ettiene‘o Grandet‘o vaidmenyje.