VALDAS ADAMKUS KAUNE ĮTEIKĖ SAVO VARDO PREMIJĄ: APDOVANOTAS FILMO „SENGIRĖ“ REŽISIERIUS

Minint Tarptautinę aplinkos apsaugos dieną – birželio 5 – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode Kaune įteikta prezidento Valdo Adamkaus premija – ji atiteko gamtininkui, režisieriui Mindaugui Survilai už filmą „Sengirė“. Laureatą pagerbė du LR Prezidentai: Valdas Adamkus ir Gitanas Nausėda.
„Steigdamas premiją norėjau prisidėti prie aplinkosaugos problemų sprendimo, o jų Lietuvoje tikrai turime“, – kalbėjo prezidentas V.Adamkus, kuris gyvendamas JAV išgarsėjo veikla aplinkosaugos srityje. Jis džiaugėsi, kad išaugo nauja šioms problemoms neabejingų žmonių karta ir vienas tokių žmonių – Mindaugas. M.Survila neslėpė, kad šis už filmą „Sengirė“ gautas apdovanojimas jam – vienas svarbiausių.

Renginyje skambėjo VDU Muzikos akademijos prof. S.Martinaitytės absolvenčių, tarptautinių konkursų laureačių Gabrielės Bukinės ir Gabrielės Kuzmickaitės balsai. Joms akompanavo lekt. Kotryna Kaklauskaitė
V. ADAMKUS KAUNE ĮTEIKĖ SAVO VARDO PREMIJĄ: APDOVANOTAS FILMO „SENGIRĖ“ REŽISIERIUS
„Man labai svarbu, kad šį apdovanojimą skyrė Valdas Adamkus, kuris yra ne tik puikus gamtosaugininkas, bet ir aukštai vertinamas politikas. Toks įvertinimas įpareigoja nesustoti“, – kalbėjo gamtininkas. Jis jau žino, kaip išleis premiją. Pusė lėšų bus skirta švietėjiškiems projektams, kita pusė papildys fondo sąskaitą. Režisierius užsiminė, kad bus kuriamas ir naujas filmas apie senuosius miškus. Prezidentas Gitanas Nausėda neabejoja, kad gyvoji gamta – tai vertybė, kurią privalome išsaugoti ateities kartoms, o prezidento V.Adamkaus darbas aplinkosaugos srityje ne tik įkvepia, bet ir įpareigoja. Prezidentas G.Nausėda pridūrė, kad Lietuva iki 2050 metų turėtų tapti klimatui neutralia šalimi. V.Adamkaus bibliotekos-muziejaus ir Danos Gedvilienės fondo praėjusiais metais įsteigta premija – 5 tūkst. eurų – skiriama už pasiekimus aplinkosaugos srityje. 2017-aisiais pasirodžiusiame filme vaizduojamos Lietuvos sengirės – žmogaus veiklos nepaliesti miškų plotai ir jų gyvūnija. Filmas buvo kuriamas net 12 metų, o vien filmavimas užtruko 4 metus. Jo premjera įvyko Amsterdame (Nyderlandai), IDFA festivalyje, vėliau filmas rodytas net 30 šalių, dalyvavo 60 festivalių.