VDU ALUMNIAI LNOBT SCENOJE G.PUCCINI OPEROJE „BOHEMA“

2006 m. Kongresų rūmuose parodyta G. Puccini Bohemos premjera (dir. Gintaras Rinkevičius, rež. Dalia Ibelhauptaitė, scenografas Dirk Bird ir kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius) sulaukė ypatingo pasisekimo, kūrėjus, oficialiai vadintus Vilnius City Opera, netgi imta vadinti bohemiečių vardu. Tuomet Bohema su didžiule sėkme buvo parodyta daugiau nei 40 kartų! Šis G. Puccini operos pastatymas tapo unikaliu spektakliu, savotišku reiškiniu, legenda Lietuvos operos istorijoje. Prabėgus 15 metų, pastatymo idėjos ir estetika tebėra įspūdingos ir įkvepiančios, tad LNOBT kartu su bohemiečiais kūrėjais sumanė atgaivinti spektaklį Didžiojoje LNOBT scenoje. Pirmieji premjeriniai pasirodymai įvyko 2021 vasarą festivalyje LNOBT Open Valdovų rūmų kieme, o 2022 sausio 19-22 dienomis G. Puccini Bohema rodoma teatro scenoje.

Spektaklio kūrėjai:

Režisierė Dalia Ibelhauptaitė

Muzikos vadovas ir dirigentas Ričardas Šumila

Dirigentas Julius Geniušas

Scenografas Dick Bird

Kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius

Šviesų dailininkai Levas Kleinas, Andrius Stasiulis

Choro meno vadovas Česlovas Radžiūnas

Į šį spektaklį puikiai įsiliejo ir VDU Muzikos akademijos alumniai.

Mimi – Kamilė Bontė (prof. V. Prudnikovo kl.) – teatro stažuotoja

Miuzetė – Monika Pleškytė (prof. S. Martinaitytės kl.) LNOBT teatro solistė

Rudolfas – Merūnas Vitulskis, teatro svečias

Benua, Alčindoras – Liudas Mikalauskas (prof. S. Martinaitytės kl.), LNOBT teatro solistas