VDU MA alumno debiutas operoje „Undinė“. Jurgis Jarašius įkūnijo Princą

2022 balandžio 9-ąją Klaipėdos Žvejų rūmuose neseniai Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastatytoje Antoníno Dvořáko operoje „Undinė“ pirmą kartą Princo partiją dainavo VDU Muzikos akademijos alumnis  Jurgis Jarašius (prof. S. Martinaitytės kl.). Šiame spektaklyje Ježibaba dainavo ir dar viena VDU MA alumnė Gabrielė Kuzmickaitė (prof. S. Martinaitytės kl.). Jaunoji solistė yra VDU Muzikos akademijos dainavimo katedros asistentė.

Undinės“ istoriją scenoje taip pat pasakos Ona Kolobovaitė (Undinė), Kšištofas Bondarenko (Vandenis), Beata Ignatavičiūtė (Svetimšalė Princesė), Gabrielė Kuzmickaitė (Ragana), Emilia Janina Kozłowska, Dina Mataitienė, Indra Sofia Maria Nielsen (Laumės), Kęstutis Nevulis (Girininkas) ir Judita Butkytė (Virėjukas).

1. Jarašius Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre dainavo pirmą kartą. „Esu labai patenkintas ir laimingas, kad esu čia“, – sakė jis. Solistas pasakojo, kad ruošdamas Princo vaidmenį turėjo įveikti nemažai vokalinių iššūkių: „Kadangi dainavimo yra nemažai, svarbiausias iššūkis buvo paskirstyti jėgas taip, kad galėčiau kuo geriau sudainuoti. Kitas iššūkis – prisitaikyti emociškai, nes susigyvenus su šiuo vaidmeniu tam tikrose dramatiškose vietose emocijos paimdavo viršų, o tada dainuoti tampa žymiai sudėtingiau. Tačiau pagrindinis darbas buvo mąstymas ir įsivaizdavimas koks Princas yra ir koks jo požiūris į jį įsukusius gyvenimo įvykius. Tai padėjo susitvarkyti su emocijomis ir savo balsu.“

Anot J. Jarašiaus, „Undinės“ istorija jam labai įdomi: „Ji mane paliečia, nes yra man labai artima. Vieno įdomiausio potyrio negalėčiau išskirti, bent kol kas. Bet dirbti su puikiu režisieriumi Gyčiu Padegimu, dirigentu Tomu Ambrozaičiu, talentingais dainininkais, statytojų komanda – man buvo didelė likimo dovana ir visada liks atmintyje kaip malonus prisiminimas“.

Kuo išskirtinis operos herojus Princas? Pasak J. Jarašiaus, „Princas – žmogus, kuris greitai įsimyli, yra išlepintas, lengvabūdis. Galbūt jis toks dėl to, kad augo aplinkoje, kupinoje tuštybės ir vulgarumo. Todėl, manau, jis intuityviai ieško vidinės ramybės, kurią jam galėtų suteikti kitas žmogus, tikra meilė. Tyroji Undinė yra tai, ko jis ieško…“, – pasakoja solistas.

Jurgis Jarašius yra Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos absolventas, pelnęs pirmąsias vietas tarptautiniuose konkursuose Madeiroje (Portugalija), Lonigo (Italija), Kaune. Atlikėjas dainuoja Kauno valstybiniame muzikiniame teatre. Studijų metu J.Jarašius koncertavo Pažaislio muzikos festivaliuose, „Didžiajame muzikų parade“, Tauragės vokalinės muzikos festivalyje, Kauno Maironio muziejuje, Kauno menininkų namuose bei kitur. Dainininkas yra gavęs LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėką „Už pasiekimus tarptautiniuose konkursuose“.