VDU MUZIKOS AKADEMIJOS AKORDEONO KATEDRAI – 10 METŲ!

» VDU MUZIKOS AKADEMIJOS AKORDEONO KATEDRAI 10 METŲ! (kaunofilharmonija.lt)

VDU Muzikos akademijos Akordeono katedra skaičiuoja dešimtmetį. Per šį trumpą laikotarpį nuveikta daug darbų, įeisiančių į Lietuvos akordeono istoriją. Aukštą katedros pedagogų profesionalumą liudija išauginti nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatai – L. Salijus, A. Rakauskas, V. Danielius, A. Daučianskaitė, A. Daučianskas, V. Jurkšienė, A. Petrauskaitė ir kiti. Studentai tapo prestižiškiausių tarptautinių konkursų nugalėtojais ir laureatais, aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir už jos ribų. Katedros vedėjo Kazio Stonkaus ir jo kolegų Gražinos Lukošienės, Mindaugo Labanausko dėka Kaune buvo surengti vieni žymiausių tarptautinių konkursų – „Coupe Mondiale“, „Trophe Mondiale“, jų metu lankėsi akordeonininkai iš viso pasaulio. Meistriškumo pamokas vedė geriausi akordeono pedagogai – V. Semionov, E. Moser, A. Nebel, M. Bone, G. Dellarole, M. Bjeletič ir daug kitų. Katedros studentai pasaulyje yra vertinami tiek kaip klasikinės muzikos atlikėjai, tiek pramoginės muzikos, džiazo.

VDU MA Akordeono katedra dėkoja šviesaus atminimo prof. P. Bingeliui, filharmonijos vadovui J. Krėpštai, akordeonistų draugijos pirmininkei G. Lukošienei ir B. Rušėnienei, Lietuvos nacionalinės akordeonistų sąjungos viceprezidentui M. Labanauskui, šviesaus atminimo prof. K. Stonkui, doc. G. Mameniškiui ir doc. P. Velikiui, VDU MA dekanui S. Geruliui, prodekanei D. Bukantaitei ir visiems prisidėjusiems prie katedros kūrimo.

K. Stonkus skatino ne tik groti akademinį repertuarą, bet ir kurti savo kompozicijas, todėl koncerte skambės daug autorinių kūrinių. Jubiliejiniame koncerte dalyvaus buvę ir esami studentai, šiuo metu dirbantys dėstytojai G. Mameniškis, A. Rakauskas, P. Velikis. O jiems talkins visas būrys scenos bendraminčių.

Akordeonas – yra jaunas, jaunatviškas ir vienas universaliausių instrumentų. Toks bus ir jubiliejinis katedros koncertas, kuriame skambės tiek akademinės muzikos kūriniai, tiek džiazas, autorinė muzika. O į jį kviečiami visi neabejingi akordeono skambesiui. Girdėsite akordeoną solo, su kameriniu orkestru, įvairių ansamblių sudėtyse.

VDU MUZIKOS AKADEMIJOS AKORDEONO KATEDRAI 10 METŲ! | tickets.paysera.com