VDU Muzikos akademijos alumnė Iryna Krasnenko Nyderlandų TV projekte ARIA

Publicatiedatum: 22 september 2022

Nyderlandų laikraštyje Max Vandaag paskelbti nacionalinės TV projekto „Aria“ dalyviai. VDU Muzikos akademijos alumnė Iryna Krasnenko (prof. Sabinos Martinaitytės ir Audronės Eitmanavičiūtės auklėtinė) pateko į projekto dalyvių sąrašą.

Štai ką apie Iryna rašo Nyderlandų spauda.

ARIA kandidaat Iryna Krasnenko

Projektas ARIA ieško naujosios Nyderlandų operos žvaigždės. 8 savaites kandidatai turės atlikti sudėtingas vokalines užduotis. Kas yra tie kandidatai ir kodėl jie dalyvauja? Džiaugiamės galėdami juos jums pristatyti. Žemiau jums prisistatome Iryna Krasnenko.

PABĖGO

Iryna gimė ir užaugo Ukrainoje. Prieš kelis mėnesius ji, bėgdama nuo karo atvyko į Nyderlandus. Jos šeima vis dar yra Ukrainoje. Jie nenori palikti savo miesto, namų ir daiktų. Kol kas jie yra saugioje zonoje, tačiau nežinomybė išlieka. Norėdama ką nors dirbti, Nyderlanduose, ji veda dainavimo pamokas ukrainiečių vaikams.

OPEROS DAINININKĖ VIETOJE ADVOKATĖS

Iryną į dainavimo pamokas atvedė mama. Ji suprato, kad Iryna turi dainavimo talentą. Iryna apie savo ateitį galvojo kitaip, ji svajojo apie teisininkės karjerą. Tačiau vos pradėjus lankyti dainavimo pamokas, Iryna pamilo operinę muzika. Nuo tada Iryna svajoja būti operos scenoje.

Baigus P. Tschaikovskio muzikos akademiją Kijyve, magistro mokslus ji pratęsia Lietuvoje. Ji studijuoja Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje prof. Sabinos Martinaitytės ir prof. Audronės Eitmanavičiūtės dainavimo klasėse.

Deja, grįžus į Ukrainą, jos planus sugriauna karas.

Iryna mano, kad dainuoti operą galima tik iš širdies, „nepaliesi žmonių širdžių, jei dainuodamas tik demonstruoji vokalinę techniką“ – tai mano profesorės žodžiai. „Kiekvienas turi priežastį būti čia, mano priežastis – dainuoti. Tarp manęs ir publikos yra energija, ji didesnė už mane.“

ARIA programą galima pamatyti nuo 2022 m. spalio 2 d., sekmadienio, 20.30 val. per NPO 1.