VDU Muzikos akademijos alumnių ir dėstytojų bendrystė Bramso vakarai | Alexander Paley kviečia!

2022 vasario 4 d. Vilnaius fortepijonų salone „Organum“ publika klausėsi koncerto “Bramso vakarai”. Programoje skambėjo nuotaikingi Johannes Brahms – Liebeslieder op.52

Johannes Brahms – Neues Liebeslieder op.65 valsai vokaliniam kvartetui ir fortepijoniniam duetui.

Organum koncertų salė ir pianistas Alexander Paley tęsia koncertų ciklą “Bramso vakarai”. Tai -Johanneso Brahmso kūrybos atodangos

Pirmą kartą Lietuvoje klausytojui atveriama didžiojo vokiečių romantiko Johanneso Brahmso (1833-1897) kamerinės – instrumentinės ir vokalinės kūrybos panorama. Šis unikalus meninis projektas įgyvendinamas drauge su skirtingų kartų ir specialybių Lietuvos muzikais.
„Bramso vakarų“ sumanytojas, organizatorius ir dalyvis Alexander Paley garsėja savo unikalia charizma, ugningu temperamentu ir išskirtine pianizmo technika. Kilęs iš Moldovos, gyvenantis Niujorke ir Paryžiuje pianistas kasmet surengia apie 80 koncertų visame pasaulyje. Nuo 2021 m. Alexander Paley savo darbui ir kūrybai pasirinko Lietuvą – VDU Muzikos akademiją.

Koncerte profesionaliai ir artistiškai dainavo VDU Muzikos akademijos alumnė sopranas Monika Pleškytė (prof. S. Martinaitytės ir prof. A. Eitmanavičiūtės kl.)

tenoras Mindaugas Jankauskas

mecosopranas Aistė Benkauskaitė

baritonas Romanas Kudriašovas

Vakaro puošmena buvo fantastiškas fortepijoninis duetas, kuris ne tik virtuoziškai grojo J. Brahms kūrinius, parašytus dviem fortepijonams, bet ir labai subtiliai muzikavo kartu su dainininkais. Tai – VDU Muzikos akademijos profesorius Alexander Paley ir pianistė Pei – Wen Chen.

Koncerto programa

1. Johaness Brahms, Variacijos J. Haydn tema 2 fortepijonams;
2. Johaness Brahms Meilės dainos op. 52;
3. Johaness Brahms Naujosios meilės dainos op. 65;
4. Johaness Brahms Vengrų šokiai fortepijonui 4 rankoms.