VDU Muzikos akademijos dainavimo katedros dėstytojos tęsia tradiciją – Metų Kaunietės finalininkės

2022 kovo 8 dieną Kauno Valstybiniame teatre vyko Dešimtoji Metų Kaunietės 2021 finalas. Dešimtąja Metų kauniete tapo gydytoja vaikų neurologė, besigilinanti į retų ligų sritį, daugkartinė kraujo donorė ir donorystės aktyvistė, daug prasmingų iniciatyvų įgyvendinusio Kauno moterų LIONS klubo prezidentė Milda Dambrauskienė.

Tradicijos tęsiamos Į „Metų kaunietės“ rinkimų dalyvių pagerbimo ir padėkos joms vakarą susirinkę žmonės sakė besidžiaugiantys, kad tęsiama tradicija viešinti gerus darbus, skleisti žinią apie prasmingą veiklą, ja užsiimančias moteris, pagerbti jas, padėti ir kartu kitus įkvėpti imtis prasmingų darbų. Pernai Devintąjame Metų Kaunietės 2020 finale buvo pagerbta VDU Muzikos akademijos profesorė Sabina Martinaitytė.

O Šiais metais – net dvi VDU Muzikos akademijos Dainavimo katedros dėstytojos:

asistentė Gabrielė Bukinė (prof. Sabinos Martinaitytės kl.)

ir docentė Nomeda Kukulskienė

Kreipimesi į projekto organizatorius ir finalo dalyves akcentavo ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. „Kaunas turi gražią tradiciją kasmet pagerbti drąsias, stiprias, talentingas pasiaukojančias ir išskirtines moteris. Gaila, kad šiemet konkurso džiaugsmą temdo Rusijos agresija prieš Ukrainą. (…) Kita vertus, tai mums dar kartą primena, kokios svarbios savybės yra vienybė ir atjauta“, – kalbėjo šalies vadovas. „Eikite tuo keliu. Veskite juos kitus. Stiprinkite bendruomenę ir visą Lietuvą“, – linkėjo G. Nausėda.

„Metų kaunietės“ rinkimus organizuojantį dienraštį „Kauno diena“ leidžiančios bendrovės direktorius Tadas Širvinskas neslėpė, kad šiemet per projekto finalinį renginį švęsti norisi mažiau nei bet kada, bet tai neeilinis vakaras, nes jo metu kalbama apie atsidavimą, apie moteris, įkvepiančias gėriui. „Projekto tikslas nėra išrinkti tą vienintelę, o nusilenkti gėriui“, – sakė T. Širvinskas.

Vakaras, skirtas įkvėpimams Renginys pradėtas pagerbiant žuvusius Ukrainos žmones. „Kaip tik dabar reikia kalbėti apie įkvepiančius darbus ir tai daryti garsiai. Šis vakaras skirtas tvirtybei, drąsai ir įkvėpimams“, – kalbėjo renginio vedėjas aktorius Vytautas Rumšas.

„Metų kaunietės“ apdovanojimų vakarą buvo pagerbtos šešios projekto finalo dalyvės. Kiekviena jų buvo iškilmingai pristatyta, renginio svečiai galėjo čia pat išvysti apie kiekvieną jų sukurtus vaizdo siužetus, kuriuose – akimirkos iš jų pasiaukojančios, kuriančios, kitus gelbstinčios, aplinkiniams viltį ir džiaugsmą suteikiančios kasdieninės veiklos.

Finalo dalyvėms nuo scenos skambėjo melodijos iš žymiausių operečių, dainos iš pasaulinio garso miuziklų, atliekamos Karinos Krysko, Roko Laureckio, Martyno Kavaliausko. Finalo dalyves sveikino – VDU Muzikos akademijos alumnai

Andrius Apšega (prof. S. Martinaitytės kl.),

Marija Arutiunova (doc. B. Sodaitytės kl.), Martynas Beinaris (prof. V. Prudnikovo kl.),

Akvilė Garbenčiūtė (doc. S. Garbatavičiūtės kl.)

ir kolega docentas Egidijus Bavikinas (ir Kauno Valstybinio muzikinio teatro solistai, choras ir teatro simfoninis orkestras (dirigentas – prof. Jonas Janulevičius).

Jauniausią finalo dalyvę VDU Muzikos akademijos absolventę, o dabar asistentę Gabrielę Bukinę (prof. S. Martinaitytės kl.), pernai savo vaidmenimis itin sužibėjusią Kauno valstybinio muzikinio teatro solistę pristatė Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis.

VDU Muzikos akademijos dainavimo katedros docentę Nomedą Vilkanauskaitę-Kukulskienę (beje, taip pat dainavimą studijavo prof. S. Martinaitytės kl.) pristatė   Lietuvos raudonojo kryžiaus draugijos generalinė sekretorė Kristina Meidė.