VDU Muzikos akademijos dėstytojai – Auksinių scenos kryžių nominantai

AUKSINIAI SCENOS KRYŽIAI – svarbiausi ir garbingiausi scenos meno apdovanojimai Lietuvoje, skiriami geriausiems praėjusio sezono pastatymams, jų autoriams ir atlikėjams.

Premijomis siekiama įvertinti profesionaliojo scenos meno srities kūrėjų, tyrėjų ir kitų meno srities darbuotojų reikšmingiausius 2021 m. darbus ir išskirtinius profesinius laimėjimus.

Kultūros ministerija skelbia nominantų sąrašą. Auksiniai scenos kryžiai iš šio nominantų sąrašo išrinktiems laureatams bus įteikti kovo 27-ąją, Tarptautinę teatro dieną, Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Šiais metais net trys VDU Muzikos akademijos dėstytojai tapo Auksinių scenos kryžių nominantais.

Net du šių metų auksinių scenos kryžių nominantai seka savo Mokytojos profesorės Sabinos Martinaitytės pėdomis. Ji 2001 m., t. y. lygiai prieš dvidešimt metų, buvo paskelbta „Geriausia 2000-2001 m. m. sezono operos soliste“.

Asistentė Gabrielė Bukinė už Violetos Valeri vaidmenį operoje „Traviata“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras);

Docentas Egidijus Bavikinas už Alfredo Žermono vaidmenį operoje „Traviata“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras);

Docentas Mindaugas Zimkus už Dr. S. vaidmenį neurologinėje operoje „Vyras, kuris palaikė savo žmoną skrybėle“ („Kosmos Theatre“).