VDU Muzikos akademijos studentai XVIII tarptautiniame operos solistų festivalyje „Europos solistai kalnų dvasios šalyje“

Vasara muzikinių įvykių netrūko. VDU Muzikos akademijos prof. Sabina Martinaitytė ir prof. Audronė Eitmanavičiūtė pravedė meistriškumo kursus XVIII tarptautinio operos solistų festivalio „Europos solistai Kalnų dvasios šalyje“. Festivalyje dalyvavo dainininkai iš Lenkijos, Austrijos ir Lietuvos. Mūsų akademiją atstovavo profesorių studentai Rokas Jasikas, Ugnė Matukaitytė, Vita Džiulna, Kristupas Bauža ir Paulius Katiliavas. Festivalio metu vyko ne tik meistriškumo kursai. Jaunieji solistai turėjo galimybę padainuoti koncertuose įvairaus žanro ir stiliaus muziką. Pirmasis koncertas įvyko Myslakovicų Švč. Jėzaus širdies bažnyčioje. Šis sakralinės muzikos koncertas buvo dedikuotas Marijai, nes vyko per Žolines, t. y. rugpjūčio 15 d.

Festivalio dalyviai giedojo giesmes, šlovinančias Mariją, o koncerto kulminacija tapo prof. Sabinos Martinaitytės atliekamos giesmės ir G. Kuprevičiaus „Ave Marija“, kurioje solo partijas atliko Ugnė Matukaitytė ir Rokas Jasikas, o jiems pritarė ne tik festivalio dalyviai, bet ir visa bažnyčioje esanti publika.

Kitame koncerte skambėjo operų, operečių, miuziklų arijos, lenkų kompozitorių dainos ir duetai. Koncertas vyko Kowary miesto muzikinėje aikštėje. Jis skirtas Kowary miesto šventei.