VILNIAUS KULTŪROS NAKTYJE SKAMBĖJO VDU MUZIKOS AKADEMIJOS BALSAI

2022 m. birželio 17 d. Vilniuje šurmuliavo KULTŪROS NAKTIS. MUZIKOS SVETAINĖJE (Gedimino prospektas 32-2) vyko koncertas-maratonas, trukęs nuo 18 iki 24 valandos.

Muzikų sąjunga savo svetainėje rašo: „1997 metais Lietuvos muzikų sąjunga surengė pirmąjį Lietuvoje akademinės muzikos atlikėjų koncertą-maratoną „Didysis muzikų paradas“, trukusį 10 valandų. „Ilgiausią koncertą“ Lietuvos rekordų knygoje tąsyk užregistravo agentūra „Factum“. Nors metams bėgant mūsų koncertai-maratonai trumpėjo, pagrindinis tikslas – patrauklia forma supažindinti klausytojus su Lietuvos atlikėjais, išliko. Taigi ir šiųmetė „Impresijų naktis“ viliojo klausytojus atvertais „Muzikos svetainės“ langais, pro kuriuos Gedimino prospektą užliejo užsukti vidun kviečianti muzika. Arfos, violončelės, smuiko, alto, fleitos ir, žinoma, Sauliaus Sondeckio memorialinio fortepijono garsai spalvino ar kontrastavo su žmogaus balsu – šalia instrumentinės muzikos virtuozų dalyvaus nemažas būrys dainininkų.“

Pro atvertus MUZIKOS SVETAINĖS langus muzika skambėjo ne tik Gedimino prospekte, bet ir Vasario 16-osios, A. Stulginskio gatvėse ir Žemaitės skverelyje. Muzikos garsai atkreipė praeivių dėmesį, žmonės stoviniavo po langais, sėdėjo ant suoliukų, o kai kurie valandžiukę-kitą praleido ir svetainėje…

VDU Muzikos akademiją atstovavo V. Herbert operos „Naughty Marietta“ audio versija. Šis tarptautinis projektas, skirtas Universiteto 100, sėkmingai keliauja per Lietuvą.  Atlikėjai: VDU Muzikos akademijos profesorių Sabinos Martinaitytės ir Audronės Eitmanavičiūtės studentai, daugelio tarptautinių konkursų laureatai Ugnė Matukaitytė, Gytis Murauskas, Rokas Jasikas, Vita Džiulna, Paulius Katiliavas, Ieva Vaivadaitė, Kristupas Bauža, Marius Bytautas, Emilija Bagdonaitė, Violeta Šimoliūnaitė.      Pianistė – Kotryna Kaklauskaitė.