VYTAUTAS MAGNUS TRIO – prof. R.Butvila (smuikas), prof. A.Paley (fortepijonas), M.Sakavičius (violončelė) koncertas „Organum” koncertų salėje Vilniuje

Rugsėjo 22d. 19-20:30 val. „Organum” koncertų salėje, Vilnius vyks koncertas
VYTAUTAS MAGNUS TRIO
Raimondas BUTVILA (smuikas)
Marius SAKAVIČIUS (violončelė)
Alexander PALEY (fortepijonas)
Smuikininko Raimondo Butvilos, violončelininko Mariaus Dominyko Sakavičiaus ir pasaulinio garso pianisto Alexanderio Paley kūrybinė sąjunga „Vytautas Magnus trio” šįkart leidžiasi į Beethoveno nueitą kelią, jo genialios minties pėdsakais. Šis užmojis atskleidžia Beethoveno kamerinę muziką kaip idėjų branduolį, savotišką kūrybos lopšį: joje slypi didingi meniniai išradimai, pakeitę XVIII a. klasicistinių muzikos formų kontūrus ir tapę Romantizmo pranašais.
Gamta apdovanojo Bethoveną smalsiu ir aktyviu filosofo protu. Jo interesai visada buvo neįprastai platūs, jie aprėpė politiką, literatūrą, religiją, filosofiją, gamtos mokslus. Net ir apkurtęs jis rado jėgų eiti prieš likimą, o Pasipriešinimo, Įveikimo idėjos tapo pagrindine jo gyvenimo prasme. Savo asmenybės ir dvasios pasaulio įtvirtinimas tapo Beethoveno meninės būties norma.
Muzikologas Viktoras Gerulaitis rašė: „Beethoveno kūrybinė asmenybė stulbinamai universali. Kalbėtina ne apie tai, kad jo kūrybinis palikimas aprėpė visus to meto žanrus – kiekviename iš jų jis atvėrė neregėtus ir nemąstytus minčių ir meninių sprendimų klodus. (…) Į jo muziką sutekėjo novatoriškieji Renesanso ir Baroko, Haydno ir Mozarto, Vokietijos ir Austrijos, Britanijos ir Ispanijos, slavų tautų syvai. Jis išugdė visą romantizmo muziką nuo Schuberto iki Mahlerio.“
Organum koncertų salė tęsia koncertų ciklą „Beethoveno išradimai“, skirtą Ludwigo van Beethoveno kamerinei kūrybai ir jos evoliucijai – nuo individualaus stiliaus paieškų ir žanrų plėtotės, – iki beprecedentės novatorystės ir galingų postūmių tolesnei Europos muzikos raidai.
PROGRAMA
Ludwig van BEETHOVEN (1770 – 1827)
Fortepijoninis Trio Es-dur Nr. 1, op.1 – fortepijonui, smuikui ir violončelei (1795)
Allegro
Adagio cantabile
Scherzo allegro assai
Finale presto
Sonata smuikui ir fortepijonui D-dur, Nr. 1 op. 12/1 (1798)
Allegro con brio
Tema con variazioni: Andante con moto
Rondo: Allegro
Pertrauka
12 Variacijų operos “Užburtoji fleita” tema “Ein Mädchen oder Weibchen” – violončelei ir fortepijonui, op.66 (1801)
Fortepijoninis Trio G-dur Nr. 2, op.1 Nr 2 – fortepijonui, smuikui ir violončelei (1795)
Adagio / Allegro vivace
Largo con espressione
Scherzo allegro
FInale presto