XIX tarptautinė rezidencija „Muzyczny Ogrod liczyrzepy, Solisci Europy w krainie ducha gor 2022“

2022 07 29- 08 07 Lenkijoje vyko XIX tarptautinė rezidencija „Muzyczny Ogrod liczyrzepy, Solisci Europy w krainie ducha gor 2022“. Čia vyko ir meistriškumo kursai, kuriuos vedė VDU Muzikos akademijos profesorės Sabina Martinaitytė, Audronė Eitmanavičiūtė ir Wroclav‘o K. Lipinski muzikos akademijos prof. Bogdan Makal. Puikiuose grafo von Reden rūmuose (Bukoviec, Lenkija) rezidavo trisdešimt jaunų ir talentingų dainininkų.

Nors darbas buvo intensyvus, reikėjo paruošti keturias skirtingas koncertines programas, bet jaunimas puikiai derino darbą su poilsiu. Jie ne tik susipažino su puikiomis Bukowiec ir aplinkinių miestelių vietomis, pabuvojo kalnuose, užkopė į aukščiausią kalną Sněžka, bet ir aplankė fantastiškai gražią Čekijos sostinę Prahą.

Lietuvą ir VDU Muzikos akademiją atstovavo prof. S. Martinaitytės ir prof. A. Eitmanavičiūtės studentai: 1B Ugnė Stražnickaitė, 1B Deimantė Bačiulytė, 2B Ieva Vaivadaitė, 3B Emilija Bagdonaitė, 3B Kristupas Bauža, 3B Paulius Katiliavas, 4B Marius Bytautas, 2M Ugnė Matukaitytė ir dabar jau alumnis Gytis Murauskas.